Susitikimas su Trakų rajono sodininkų bendrijų vadovais ir savivaldybės vadovais, administracijos atstovais

Susitikime su Trakų rajono sodininkų bendrijų vadovais aptarta daug svarbių klausimų

Parašyta: 2022-10-14 | Kategorija: NaujienosSavivaldybėTrakai | 

Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius, jo pavaduotojas Jonas Kietavičius,  administracijos direktoriaus pavaduotoja, pavaduojanti administracijos direktorių Dovilė Daudaitė, mero patarėja Evelina Kislych-Šochienė, Statybos, ūkio plėtros ir turto valdymo skyriaus vedėjas Romuald Zviagin, Aplinkosaugos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Šarūnas Žukauskas 2022 m. spalio 11 d. susitiko su Trakų rajono sodininkų bendrijų vadovais.  Agatos Beliak ir Renaldas Aželskas nuotr.

Spalio 11 dieną Trakų rajono savivaldybės Didžiojoje salėje vyko Savivaldybės vadovų, administracijos atstovų susitikimas su Trakų rajono sodininkų bendrijų vadovais, kuriame buvo aptarti bendrijų nariams svarbūs klausimai ir galimybės.

Susitikime dalyvavo Lietuvos sodininkų draugijos bei Vilniaus susivienijimo „Sodai“ pirmininkas Romasis Vaitekūnas, valdybos narys bei sb “Neris” valdybos pirmininkas Renaldas Aželskas, Trakų r., sodininkų bendrijų pirmininkai, Trakų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Trakų rajono policijos komisariato atstovai.

Vėstant orams ir prasidėjus šildymo, kūrenimo sezonui, itin aktuali tampa gaisrų prevencijos tema. Kad Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komandos galėtų tinkamai atlikti savo darbą, sodininkų bendrijose būtina užtikrinti patogų susisiekimą, privažiavimą iki objekto, vandens šaltinių. Itin opi, daugybę metų visoje Lietuvoje sodininkų bendrijų ir pagalbos tarnybų nerimą kelianti problema – kelių sodų bendrijose priežiūra, taigi dalyje bendrijų dar laukia darbai. Su tuo susiję ir daugiau klausimų – pvz., apšvietimo. Ir toliau bus ieškoma sprendimų dėl didesnių investicijų, skiriamų apšvietimo plėtrai rajone. Kaip pabrėžė meras Andrius Šatevičius, gatvių apšvietimo užtikrinimas itin svarbus ir susijęs su daugybe veiksnių – netgi su nusikalstamumo prevencija, tad svarstoma apie įvairias galimybes, neatmetant ir saulės parko įrengimo.

Trakų policijos komisariato pareigūnams buvo padėkota už atsakingą patruliavimą bendrijose bei vykdomas nusikalstamumo prevencijos programas. Visgi gyventojai visada turėtų išlikti budrūs ir aktyvūs – jie kviečiami burtis į Saugios kaimynystės grupes ir palaikyti policijos rėmėjų veiklą. Bendruomenės pareigūnai mielai teikia konsultacijas gyventojams, tačiau prašo naudotis ir bendru skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeriu – 112, skirtu pranešti apie teisės pažeidimą, iškilusią grėsmę ir iškviesti tarnyboms (policijai, priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai, greitajai medicinos pagalbai ar aplinkosaugai).

Siekiant mažinti sodininkų bendrijų infrastruktūros atotrūkį, Savivaldybė siūlo aktyviau dalyvauti projektinėje veikloje, telkti narius ir burtis į bendruomenes, nes drauge kryptingai veikiant daugėja galimybių. Padedant Savivaldybei, jau yra įgyvendinta nemažai iniciatyvų, tiesa, gyventojai skatintini aktyviau teikti paraiškas dėl žaidimų aikštelių įrengimo.

Savivaldybė taip pat užtikrina individualų ir kolektyvinį atliekų surinkimą, siekia, kad prie kiekvienos bendrijos atsirastų tvarkingos atliekų rūšiavimo aikštelės. Priminta ir apie organizuojamas akcijas dėl asbesto turinčių šiferio atliekų surinkimo.

Savivaldybė aktyviai reaguoja ir į sodų teritorijose gyvenančiųjų prašymus dėl susisiekimo gerinimo. Nuolat bendradarbiaujama su Vilniaus miesto savivaldybės administracija, stengiamasi įgyvendinti visų šalių reikalavimus ir rasti sprendimus.

Trakų rajono savivaldybės informacija

Leave a Comment